Wystrój w indyjskim stylu

Kultura orientalna Indii sprawia, że ma ona wielu zwolenników. Styl indyjski cechuje się przepychem, a także bogactwem kolorów. Jest to widoczne m.in. w modzie, jak również w aranżacji wnętrz. Mieszkania urządzone zgodnie ze stylem indyjskim wyróżniają się na tle innych. W dodatku wystrój takiego mieszkania nie jest najtrudniejszy.

Wszelkie dodatki i akcesoria można znaleźć w licznych sklepach, które specjalizują się w kulturze indyjskiej. Przedtem jednak należy wiedzieć, jakimi zasadami trzeba się kierować przy aranżacji mieszkania według indyjskiego stylu. Podstawą indyjskiego mieszkania są kolory. Dobiera się je na zasadzie różnorodności. Początkowo może wydawać się, że takie zestawienia kolorów nie są dobrym rozwiązaniem. Jednakże w ujęciu całościowym, idealnie oddają charakter mieszkania indyjskiego. Bardzo popularne są fiolety, róże czy nawet czerwienie i pomarańcze.

Warto pamiętać również o dodatku złotych akcentów. Dobrze komponować się będą tradycyjne kolory, jak np. beże czy zielenie. Dużą rozwagę należy zachować przy wyborze mebli. Najlepiej zdecydować się na masywne, ciężkie meble. Idealne będą meble w stylu kolonialnym. Koniecznie powinny być wykonane z ciemnego drewna.

W niemal każdym indyjskim domu króluje szezlong. Warto rozważyć czy w naszym mieszkaniu znajdzie się miejsce dla tego mebla. Orientalny klimat nadamy naszemu mieszkaniu za pomocą poduszek. Możemy je ułożyć na sofach. Zadbajmy o to, żeby były wzorzyste. Dzięki poduszkom uzyskamy przytulny efekt. Pomieszczenie możemy także wypełnić zapachem kadzidełek.