Safari w naszym mieszkaniu

safari_w.jpg

Safari nieodzownie kojarzy się z Afryką. W przypadku stylu safari ukazujemy jednak nieco inne akcenty niż w przypadku typowego afrykańskiego stylu. Wystrój w stylu safari idealnie będzie nadawał się do pokojów dziecięcych, ale nie tylko. Pewne jego elementy można z powodzeniem zastosować w pokojach gościnnych, a nawet w sypialni.

Czym charakteryzuje się styl safari? Chcąc urządzić pokój w stylu safari musimy pamiętać o ukazaniu różnorodności zwierząt. Niewątpliwą zaletą tego stylu jest uniwersalność, bowiem nadaje się zarówno do pokojów chłopców, jak i dziewczynek. Dzięki temu pokój dziecięcy z pewnością będzie wyróżniał się w porównaniu do pokojów rówieśników. Jednym z najważniejszych elementów pokoju są ściany.

Możemy je ozdobić w motywy zwierząt za pomocą m.in. tapety czy borderów. Pamiętajmy, że dozwolone są wyłącznie te zwierzęta, które zamieszkują Afrykę.

Mogą to być lwy, żyrafy cz słonie. W wielu sklepach znajdują się odpowiednie zestawy naklejek. Warto nimi udekorować meble, a nawet okna. Ponadto zaletą naklejek jest to, że można je stosunkowo łatwo wymienić na nowe.

Pamiętajmy przy tym, żeby naklejać je na suchą i czystą powierzchnię. Najlepiej, żeby miała gładką fakturę. Uzupełnieniem pokoju w stylu safari będą odpowiednie dodatki. Poszukajmy maskotek zwierzęcych z afrykańskiego kontynentu.

Na wielu akcesoriach dziecięcych również dominuje ten wzór. Dodatkowo możemy zakupić poduszki lub pościel, na których znajdą się motywy zwierzęce, np. pasy zebry.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *