Mieszkanie w stylu marokańskim

Maroko jest krajem, który kojarzy się przede wszystkim z egzotyką. Charakterystyczne są unikalne zdobienia i oryginalne rzeźbienia. Wiele osób, które oczarowane są kulturą marokańską, stara się odwzorować ten styl we własnym mieszkaniu. Czy jest to w ogóle możliwe? I co trzeba zrobić, żeby posiadać mieszkanie w marokańskim stylu? W stylu marokańskim ważna jest jakość, a nie ilość.

Z tego powodu nie znajdziemy wielu mebli czy przestronnych szaf. Marokańskie wnętrza cechują się prostotą wykonania, a jednocześnie niewielkimi rozmiarami. Jednakże w odróżnieniu od innych mebli te, wykonane w stylu marokańskim charakteryzują się niebywałym przepychem. Jedną z największych zalet takich mebli jest fakt, że są ręcznie zdobione.

Ponadto stosuje się szeroką barwę kolorystyczną, przy czym są one bardzo wyraziste, a jednocześnie naturalne. Zdobienia najczęściej tworzone są z kamienia czy nawet z kości słoniowej. Nadaje to meblom niepowtarzalnej egzotyki. Wszelkie stoły i stoliki niekoniecznie posiadają taki kształt, jaki jest nam znany.

Z kolei zamiast krzeseł znacznie częściej stosuje się pufy. Niekiedy produkowane są one przy użyciu roślinnego jedwabiu. Bardzo popularne są również różnego rodzaju dywany i dywaniki. Są one produkowane ręcznie, wyłącznie przy użyciu naturalnych materiałów.

Wszystko to sprawia, że cechują się unikalnym wzorem, a także starannością wykonania i wysoką jakością. Z tego powodu marokańskie dywany są znane niemal na całym świecie.