Mieszkanie w japońskim stylu

Japonia to orientalny kraj, który ceniony jest nie tylko za kulturę, ale także wysublimowany gust. Moda na japońską kulturę dotarła nawet do Polski. Obecnie mamy możliwość udekorowania naszego mieszkania zgodnie z japońskim zwyczajem. W jaki sposób tego dokonać? Kolorystyka pełni duże znaczenie w japońskich wnętrzach. Za najważniejsze kolory uważa się czerń i biel. Styl japoński obfituje bowiem w kontrasty.

Nie należy obawiać się takich kolorów, ponieważ dzięki nim uzyskamy odpowiedni klimat naszego mieszkania. Biele i beże dominują jednak w pomieszczeniach. Swoją popularność zawdzięczają temu, że mają nawiązanie do natury. Czerń stosowana jest sporadycznie, w celu zaakcentowania określonego fragmentu pomieszczenia. Najważniejsze jest bowiem harmonia i spójność. Równie ważny jest wybór materiałów oraz tekstury.

Japończycy kierują się zasadą Ying i Yang, czyli doborem na zasadzie przeciwieństw. Często używane jest cedrowe drewno czy kamienne płytki. Charakter takiemu mieszkaniu z pewnością nadadzą pędy bambusa. Możemy je umieścić w długich wazonach. Ściany ozdóbmy matami. Najlepiej, żeby były wykonane z naturalnych włókien.

Większość japońskich mieszkań stanowi połączenie prostoty, a zarazem elegancji. W japońskich pomieszczeniach nie znajdziemy wielu niepotrzebnych rzeczy. Wszystko musi być na swoim miejscu. Bałagan jest niedopuszczalny. Dopełnieniem japońskiego mieszkania jest porcelana. Cechuje ją delikatność oraz eleganckie wzornictwo.

W Japonii ważniejsza jest bowiem jakość, a nie ilość.