Mieszkanie po meksykańsku

Styl meksykański w aranżacji wnętrz jest bardzo charakterystyczny, dlatego łatwo go rozpoznać. Typowe cechy charakteru mieszkańców Meksyku sprawiły, że wystrój wnętrz cechuje się bogatą kolorystyką. Kolory są bardzo wyraziste. W niemal każdym mieszkaniu meksykańskim znajdziemy czerwienie, żółcie, a nawet róże.

Zazwyczaj połączone są one z intensywnym błękitem lub zielenią. Jednakże innym ważnym kolorem jest biel, która obficie występuje zarówno na ścianach czy w elementach dekoracyjnych. Meksyk charakteryzuje się również unikalnym wzornictwem, który zaczerpnięty jest z kultury Majów i Azteków. Głównymi motywami są zwierzęta, instrumenty, a nawet stroje.

Równie często występuje słońce oraz bliżej nieokreślone figury geometryczne. Bogactwo kolorów sprawia, że wszelkie dodatki wydają się zbędne. Jeśli już występują, to najczęściej w ograniczonej ilości. Meble wykonane są z drewna.

Mogą mieć one naturalny kolor, często pojawiają się także te barwione. Jednym z najważniejszych pomieszczeń w meksykańskim mieszkaniu jest łazienka. Zazwyczaj cechuje się ona odważnymi połączeniami kolorów. Może się wydawać, że kolory są zbyt wyraziste i rzadko można spotkać stonowane odcienie.

Styl meksykański niewątpliwie przeznaczony jest dla osób odważnych, które lubią eksperymentować. Pamiętając o wszystkich cechach tego stylu warto zastanowić się, czy będzie on dla nas idealny. Jeśli jednak jesteśmy zafascynowani kulturą meksykańską, z pewnością docenimy jej elementy w naszym mieszkaniu.