Mieszkania we włoskim stylu

Włoskie mieszkania urządzone są zgodnie z nowoczesnymi trendami. Jednocześnie styl włoski cechuje się elegancją oraz doborem przedmiotów o wysokiej jakości. Wszystko to sprawia, że włoskie mieszkania są unikalne oraz niezwykle gustowne. Włosi są uznanymi producentami w wielu branżach, w tym również w meblarstwie. Włoskie meble charakteryzują się precyzją wykonania oraz niebywałym kunsztem.

Dopracowany jest każdy szczegół. Z tego powodu w wielu włoskich domach królują rodzime meble. Jeśli chcemy urządzić mieszkanie w tym stylu, poszukajmy w sklepach typowych, włoskich mebli. Możemy być pewni, że mają one ponadczasowy charakter i styl. Ponadto cechują się wysoką jakością.

Włoskie mieszkania powinny być luksusowe. Przepych i bogactwo widoczne są w ozdobach. Jednakże nie znajdziemy nadmiaru bibelotów czy innych artykułów dekoracyjnych. Wnętrze powinna cechować prostota. Surowce, jakie są najczęściej wykorzystywane to m.

in. drewno, kamień oraz płytki. Zadbajmy również o dobrej jakości oświetlenie. Dominującymi kolorami we włoskich mieszkaniach jest biel, beż, a nawet odcienie szarości. Dodatkiem do tych kolorów jest czerń oraz brąz.

Z kolei w sypialniach często króluje fiolet oraz róż. Sypialnia zazwyczaj wyposażona jest w lustra, które osadzone są w eleganckie ramy. Na nich często wytłoczony jest motyw kwiatowy. We włoskich kuchniach zazwyczaj dominuje kolor niebieski. Mają one przytulny charakter, dzięki licznym przyprawom, które umieszczone są na półkach.