Afryka w naszym mieszkaniu

Czy może być coś bardziej egzotycznego niż afrykańskie wnętrze? Bodajże żaden inny styl nie kojarzy się z ciepłem, a jednocześnie estetyką. Wszystko to za sprawą odpowiednio dobranych kolorów oraz dodatków. Pamiętajmy jednak, że tak jak różnorodna jest Afryka, tak różnorodne są style aranżacji. Jeżeli wybierzemy się na południe Afryki ujrzymy wyraziste kolory o mocnym, zdecydowanym odcieniu. Taki styl z pewnością można nazwać dzikim, bowiem dominują w nim zwierzęce motywy.

Bardzo popularnymi kolorami jest czerń i biel, które łączone są na zasadzie kontrastu. Jeśli jednak preferujemy spokojniejszy wariant, najbardziej odpowiedni będzie ten, który dominuje we wschodniej części Afryki. Wówczas typowymi kolorami są beże, brązy oraz żółcie. Urządzając mieszkanie w afrykańskim stylu musimy zaakcentować najważniejsze cechy tego kontynentu. Przede wszystkim są to zwierzęta oraz roślinność.

Lamparcie cętki czy paski zebry to główne motywy. Niektóre sofy czy inne meble tapicerowane są wyprodukowane zgodnie z takim stylem. Ściany powinny być pomalowane na ciepły kolor. Dodatkowo mogą być wykończone cegłą. W przypadku podłogi najlepiej sprawdzą się panele o ciemnym zabarwieniu.

W ten sposób utworzymy ciekawy kontrast. Zadbajmy o drewniane figurki. Mogą one przedstawiać rdzennych mieszkańców Afryki bądź najbardziej charakterystyczne zwierzęta. Atmosferę afrykańskiego mieszkania nada także oświetlenie. Najlepiej, żeby było ono naturalne.

Dopełnieniem jego będą świeczki, które możemy rozstawić na meblach, a nawet na podłodze.